wtorek, 6 października 2015

Powiedz.......Encyklopedia Szkolna wyd. Jedność

Zdziwił Was tytuł? Być może, samo " Powiedz" oznacza Encyklopedię Szkolną, złożoną z 5x powiedz, na recenzję zapraszam poniżej.
Wszystkie części Encyklopedii, wydane są w twardej oprawie, posiadają ok. 200 stron każda na kredowym papierze, wzbogacone o piękne ilustracje na każdej stronie. Wpisy zawierają wszystkie potrzebne informacje dla dzieci i młodzieży tak bardzo poszukującej informacji i ciekawej świata.
Przeznaczone dla dzieci powyżej 10 r. ż, jednak proszę się nie sugerować granicą wiekową, ponieważ nawet 5 latek ciekawy świata, również zainteresuje się treściami zawartymi w tych książkach.
Treść informacji, zawsze jest dostosowana do wieku czytelnika.


W tej książce znajdują się  rozdziały odpowiadające na pytania powiedz jak...z zakresu:
- Ciało człowieka
- Przyroda
- nauka i technika
- Ziemia i kosmos
- Świat prehistoryczny
- Historia i wydarzenia


Właśnie na 200 stronach znajdziecie odpowiedzi na pytania , na które nie zawsze znamy odpowiedź jako rodzice.
Poza krótkim opisem i odpowiedzią na pytanie znajdziecie ramkę, w której opisane są fakty, w każdej ramce jest małe zdjęcie, (jak na powyższym zdj. ) oraz informacja - ciekawostka, która posłuży do uzupełnienia wiedzy z danego działu.Gdy czytamy o tym jak długo wielbłąd może obejść się bez wody, w faktach na dole strony znajdujemy informacje o tym - jak długo bez wody mogą przeżyć rośliny.

Jak nietoperze posługują się sonarem? Na tej samej stronie dowiemy się jak instrumenty wprawiają powietrze w drganie żeby dźwięki dotarły do naszych uszu.


POWIEDZ GDZIE.......Znajdziecie tutaj rozdziały:
- Historia i wydarzenia
- Przyroda
- Wiedza ogólna
- Świat wokół nas
- Ciało człowieka
- Nauka i technika

Czy wiecie:
- skąd się wzięło słowo historia?
- gdzie stawiano szałasy z kości mamutów?
- gdzie był Jedwabny Szlak?
- gdzie więziono Woltera?
- gdzie żyje żbik?
- skąd dziedziczymy nasze cechy?


Układ stron jest taki sam jak w poprzednio opisywanej książce, po podstawowych wiadomościach dotyczących pytania, na dole strony zamieszczone są fakty. Na czytaniu encyklopedii, każdy dorosły mógłby zarwać noc, tyle jest w nich zawartych ciekawych informacji.
Pamiętacie stare encyklopedie z lat 80-tych? Tamte były zbiorem sztywno przekazywanych treści, te opisywane z przyjemnością bierze się w dłoń z racji ilustracji i informacji przekazywanych w ciekawy sposób.Tutaj znajdziecie odpowiedź na pytanie - czy wiesz w rozdziałach:
- Historia i wydarzenia
- Królestwo zwierząt
- Wiedza ogólna
- Świat roślin
- Ciało człowieka
- Kosmos i technika                                    
Czy znacie odpowiedź na pytanie, czy samiec konika morskiego może zostać matką? Odpowiedź jest ciekawa, tak samo jak to jak kameleon zmienia swój wygląd.
Lubicie kawę? Większość z rodziców zapewne tak a czy wiecie, czym jest kofeina i że ona jest bezbarwna, bezwonna i nieco gorzkawa w smaku? Kto z was pomyślał teraz o brązowym jej kolorze i aromacie kawy? W tym rozdziale dowiemy się wiele na temat papieru i książek, jak zbudowany jest atom, poszerzymy wiedzę z zakresu trzęsień ziemi, oraz znajdziemy odpowiedź na wiele innych kiedy....
                        Rozdział ten odpowiada na pytania dotyczące rozdziałów jak w poprzednich częściach, została jednak w tej części opisana historia nowożytna.

                    


Dlaczego mamy skórę i odczuwamy pragnienie, istoty żywe mają łacińskie nazwy a rośliny wytwarzają nasiona.
Warto poczytać samemu do poduszki te książki, pisane w tak przystępny sposób. To jak powrót do szkoły i odkrywanie świata na nowo bo w wieku dorosłym. Gdy poczytamy te książki wraz z dziećmi, zainteresujemy je poszukiwaniem odpowiedzi na nurtujące pytania w książkach a nie tylko w internecie.

Zachęcam do zakupu książek, zwłaszcza, że są w cenie promocyjnej , każda po 19,99, można je kupować w częściach a nie wszystkie razem.


4 komentarze:

  1. Widziałam te encyklopedie! Są naprawdę fajne! Kupię je Franiowi jak jeszcze trochę podrośnie! Będziemy czytać i szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie dziwię się, że rozbudziły Twoje zainteresowanie, bo są bardzo ciekawe. Warto je poszerzyć o pogłębianie wiedzy które z nich pozyskamy, tak jak pisałam wcześniej. Gdy przeczytamy o czymś ciekawym to poszukujemy jeszcze , zdjęć informacji kolejnych w internecie. Super zabawa, nauka i jeszcze wspólne spędzanie czasu

      Usuń