czwartek, 1 października 2015

Odkrywamy świat Biblii - wyd. Jedność

Odkrywamy świat Biblii- kiedy należy dziecko zainteresować wiarą, Bogiem. jak dokonać tego aby dziecka nie zniechęcić a zainteresować? Wszyscy zadajemy sobie to pytanie, zapraszam na recenzję, spróbuje odpowiedzieć na powyższe pytania.Kiedy? Myślę, że od najmłodszych lat należy dziecko oswajać z wiarą, wg zasady czym skorupka... itd.
W jaki sposób?- uważam, że rozmowy a także przeglądanie książek wydanych specjalnie dla dzieci z pewnością ułatwia nam zadanie.

Pamiętajmy, że dzieci mają naturalna ciekawość świata a warto ją zaspokajać w sposób efektywny. Zwiedzanie muzeów, zamków przybliża nam historie ale jak często zwiedzamy z dziećmi kościoły? Czy wiemy jak opisać, to co się działo za czasów gdy Jezus chodził po ziemi?W książce poznamy Fenicjan, Asyrię i Babilonię. Poznamy świat egipski, grecki i rzymski. Dowiemy się jak żyli żydzi i jakiego rodzaju prace wykonywali. Poznamy życie Jezusa od momentu poczęcia do zmartwychwstania i pracę apostołów.
Na każdej stronie widnieją miejsca w których trzeba grafikę uzupełnić za pomocą naklejek, dziecko niejako współtworzy przez to książkę a jednocześnie zapamiętuje rodzaje ubrań i sprzętów z tamtych lat. 

Można przy tej książce stracić poczucie czasu, posiada tylko 48 stron i 24 strony z naklejkami ale jest wspaniałym punktem startowym do rozważania Biblii dla najmłodszych.

Osoby zainteresowane zakupem ksiązki odsyłam na stronę Wydawnictwa TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz