czwartek, 1 października 2015

Kto zna odpowiedź? wyd. Jedność

Wydawnictwo Jedność dla dzieci -znów zaskoczyła pięknie wydaną książką. Tytuł identyczny jak tytuł recenzji. " Kto zna odpowiedź? " poczytajcie w recenzji, zapraszam.


Wielka księga wiedzy, jest faktycznie wielka, wymiarowo i objętościowo. Wydana w twardej oprawie, bogato ilustrowana zachwyci  dorosłego i dziecko.
352 strony wiedzy z różnych dziedzin to wyzwanie, ciekawe odpowiedzi na pytania nad jakimi nigdy się nie zastanawialiście.
- Czy w Polsce są wulkany?
- Jakie pory roku są na Wenus?
- Gdzie swoje jaja noszą żaby, grzbietoród amerykański?
- Skąd pochodzi wasz prąd?
- Jak filtrują nerki?
- Na czym polega praca na czarno?
- Dlaczego istnieje tak wiele języków?


Książka jest skarbnicą wiedzy, my z synem wymyśliliśmy jeszcze dodatkowy sposób na wykorzystanie książki. Gdy czytaliśmy wiadomości o świetlikach które mieszczą się w grocie w Nowej Zelandii, uruchomiłam internet i odnaleźliśmy zdjęcia tej groty oglądając ją i uzupełniając wiadomości, uruchomiliśmy zapamiętywanie wzrokowe.

Ta książka to kompedium wiedzy, powinna się znaleźć na półkach w wielu domach ponieważ warto ją posiadać. Dzieci muszą teraz wiele wiadomości przyswajać, warto aby szukały tych informacji w książkach a nie tylko w internecie.Książkę można zakupić TUTAJ, polecam także jako prezent.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz