poniedziałek, 20 lipca 2015

Agi Bagi, fifufa i gadzina co je łączy, co nas trzyma?

Tam gdzie się pojawiają Agingi, po drugiej stronie są Bagingi. Gdzie jest Gadzina, tam jest też Bodzio, Zibi i wódz.


Wspaniała planetka wpływająca na rozwój naszych dzieci, wymyślona i ożywiona przez polskich twórców. Podbija ona świat dziecięcej wyobraźni w świecie rzeczywistym w 40 krajach. Wspaniała bajka ukazywana w Multikinie w porankach dla dzieci oraz w tv. Gdy mój 5 letni synek ją zobaczył to pokochał, sprawdzaliśmy o której godzinie są kolejne odcinki emitowane, żeby znów się spotkać z Bodziem i ukochanym Zibi. Nie odstepowały nas w ciągu dnia piosenki pt. Zebromarchewka, śpiewana wszędzie. Gdy padał deszcz i nie chciał przestać padać, mój synek  stanął w drzwiach i podrygując zaśpiewał piosenkę z bajki przywołującą słonce " wstawaj wstawaj słoneczko nam, już najwyższy czas oh yeah". Jak widać bajki mają wpływ na życie całej rodziny.

Później pojawiły się książeczki i na urodziny od razu otrzymał jedną z nich.

Do tej pory wyprodukowano 13 odcinków a 6 odcinków dostępnych jest już na płytach, każdy udostępnia ekologiczny przekaz. Nasze dzieci mają możliwość za pomocą pięknej grafiki i radosnych bohaterów, poznać co się dzieje z odpadkami, że śmieci należy segregować, skąd się biorą rośliny i jak należy o nie dbać.
Nie trzeba wiele mówić, bajki te mają przesłanie a od nas zależy jakie bajki oglądają nasze dzieci.

Pamiętacie bajki naszego dzieciństwa? Rumcajs, Krecik, Pyza - czy nie wspominamy ich z radością i sentymentem?

Myślę, że tak jak wspominamy tamte bajki, tak nasze dzieci będą wspominały Agi Bagi.

Kto jeszcze nie poznał wspaniałej planetki Agingów i Bagingów niech spojrzy na książeczki dla dzieci, są usztywniane, bardzo kolorowe i pokazują najważniejsze momenty z odcinków. Okazuje się, że można je czytać bez przerw, gdy kończyłam czytać jedną synkowi to zaczynałam kolejną.

Poznajcie dwie strony planetki i ich mieszkanców, W każdej książeczce jest strona, którą należy obrócić aby zobaczyć co się wydarzyło na drugiej stronie planety.My posiadamy poniższe książeczki, liczę na to, że odcinków jak i kolejnych książeczek będzie przybywało, ponieważ świat z bajki i nasz fantastycznie się przenikają- uzupełniają tak jak nasze dzieci uzupełniają wiedzę. 


Zapraszam na żywą, kolorową i bajeczną opowiastkę a także do śpiewania piosenek razem z dziećmi, zapewniam was że to super zabawa, posłuchajcie ZEBROMARCHEWKA , kupcie płytę jeśli nie możecie obejrzeć w tv. Odwiedźcie stronę FB aby być na bieżąco z nowościami mieszkańców planetki . Powędrujcie w niedzielny poranek z dziećmi na seans do Multikina.

1 komentarz: