piątek, 7 marca 2014

Wielka księga zwierzątKolejna książka Wydawnictwa Jedność to " Wielka księga zwierząt" z serii Tajemnice natury. Książka ta wydana w twardej oprawie, szyta, przeznaczona jest dla starszych dzieci, w wieku 7-10 lat. Okładka jest nie spotykana bo zdobiona flokiem. Posiada jakby łatki z pomarańczowej skórki żyrafy, tak mi się kojarzy. Bardzo przyjemnie głaszcze się książkę, zawiera 160 stron.

Książka może być wspaniałym prezentem, na pewno rozbudzi zainteresowanie dzieci światem zwierząt.
 W przeciwieństwie do poprzednio opisywanej książki ze zwierzętami, ta podzielona jest na rozdziały:
- w lesie
- na łące i na polu
- w gospodarstwie
- w naszym domu
- w puszczy
- w wodzie i na lądzie

W tej książeczce zamiast ilustracji są zamieszczone zdjęcia, które ukazują wspaniałe zwierzęta z bliskiej odległości. Nie można zobaczyć ich tak blisko w rzeczywistości, chyba że w zoo ale tam również są w pewnym oddaleniu od nas.


Opisane zwierzę jest przedstawiane ogólnie, wypisane są jego cechy, oraz informacje szczególne, typu nie zbliżaj się do zwierzęcia wtedy...lub ciekawostki. Każde zwierzę posiada "List gończy" , gdzie zamieszczone są informacje - jego wielkość, pożywienie, występowanie, masa ciała. Każda strona posiada również ciekawostkę pt. "wiedziałeś, że..? "


Prawda, że książka robi wrażenie. Jeśli chcecie pogłębić wiedzę dzieci lub zainteresować je przyrodą, to najlepiej sięgnijcie po książkę. Książkę można zakupić TUTAJ, przed zakupem możecie oczywiście do niej zajrzeć TUTAJ, kosztuje ona 34,90.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz