piątek, 7 marca 2014

12 ważnych opowieści


Książka ta to skarbnica wiadomości, jakie wartości w życiu człowieka są ważne. Polscy autorzy je opisali, uważam, że powinna ta książka być czytana w domu każdego dziecka.


Poszczególne opowiadania w książce pisane przez takich autorów jak: Natalia Usenko czy Maria Ewa Letki, poruszają ważne sprawy. Powinniśmy o nich rozmawiać z dziećmi, ale czy wiemy jak to robić, czy dziś w zabieganym świecie pamiętamy o tym, żeby te tematy poruszać?
Odpowiedzcie sobie sami, ja wiem, że ta książka w bardzo przystępny sposób ukazuje naszym dzieciom, jakie wartości są w życiu ważne. Znajdziemy tam informacje, czym jest szczęście, co to znaczy być odpowiedzialnym, poza tym są tam opowiadania o miłości, odwadze, przyjaźni, szacunku.Wieczorem kiedy kładę synka spać, najpierw zawsze czytamy książkę. Ostatnie wieczory spędziliśmy na czytaniu "niebieskiej książeczki", którą właśnie Wam prezentuję. Po skończonym opowiadaniu, podsumowujemy je sobie, opowiadając co się w nim wydarzyło i co było ważne. Książka przeznaczona jest dla dzieci od 6 lat, ale my bardzo ją polubiliśmy a najbardziej opowieść o odpowiedzialności, gdzie głównym bohaterem jest dziewczynka która bardzo chce mieć psa. Czy rodzice spełnili jej marzenia?....przeczytajcie sami.

Książkę możecie zakupić TUTAJ w Centrum edukacji Dziecięcej  w cenie 22,12.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz