piątek, 19 lipca 2013

"Zdrowie dla Twojego dziecka" Święta Hildegarda z Bingen

Będąc rodzicem zawsze mamy dylemat, czy postępujemy właściwie. Przeczesujemy w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania w poradnikach, wśród rodziny, w internecie. Często odpowiedzi sa banalne proste.Wiele wieków temu św. Hildegarda spisała porady dla rodziców ale także dla ludzi dorosłych. Niektóre są wyjątkowe. Dlaczego? Poczytajcie


Kliknięcie w logo przenosi na stronę wydawnictwa

O
d wydawnictwa Esprit otrzymałam do zrecenzowania książki. Pierwszą, którą przeczytalam to " Zdrowie dla twojego dziecka".
Z racji posiadania dzieci z problemami zdrowotnymi z zainteresowaniem przeczytałam te książkę.
Takie informacje o książce przekazuje wydawnictwo:

"  Twoje dziecko często miewa infekcje, doskwiera mu brak apetytu lub przeciwnie – je zbyt dużo?
Ma problemy z koncentracją, jest apatyczne i zamknięte w sobie?
Co możesz zrobić, by dziecko zdrowo rosło i prawidłowo się rozwijało?


Święta Hildegarda z Bingen daje nam sześć złotych reguł, które możemy zastosować we wszystkich dziedzinach życia. Szczególny nacisk kładzie na rozkład dnia, pielęgnowanie talentów dziecka, świadome odżywianie, regularność snu i odpowiednie formy spędzania wolnego czasu. Jej reguły dotyczą jednak nie tylko dzieci, lecz i każdego dorosłego człowieka.
W książce tej znajdziesz starannie dobrane przepisy, leki i eliksiry z apteczki Hildegardy, które pomagają łagodnie i w zgodzie z naturą leczyć dziecięce choroby oraz skutecznie im zapobiegać. Odkryjesz też wiele cennych wskazówek i rozwiązań problemów, o których wcześniej nie miałeś pojęcia!
Czy wiesz, że według św. Hildegardy:
Lepiej jeść morele i czereśnie zamiast brzoskwiń i śliwek?
Dzięki wystarczająco zróżnicowanej diecie można uniknąć uzależnień?
Pluskanie się w strumieniu ma właściwości uspokajające?
Mięso wieprzowe osłabia siły obronne organizmu?
Śpiew pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, wpływa na proces zapamiętywania, łagodzi stres i obniża agresję?
Bo przecież zdrowie to nie tylko spokojny sen, ruch na świeżym powietrzu i brokuły na parze. Koncepcja św. Hildegardy z Bingen zakłada dbałość zarówno o zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne. Wiedząc o tym, że harmonijny rozwój dzieci jest dla rodziców najważniejszy, Brigitte Pregenzer i Brigitte Schmidle, znawczynie i entuzjastki medycyny świętej Hildegardy, opierając się na własnych doświadczeniach, przygotowały ten wyjątkowy poradnik, który pomoże rodzicom nauczyć dzieci właściwych postaw i szacunku dla zdrowej żywności oraz wpoić im pożyteczne przyzwyczajenia."Książka skierowana jest do rodziców którzy są odpowiedzialni i zanim odwiedzą lekarza, starają się sami pomóc dziecku. Podaje jak działać przy drobnych dolegliwościach a jak zwiększyć np. odporność dziecka. Zainteresowani znajdą w książce przepisy na zdrowe przekąski dla dzieci a także na pełnowartościowe pokarmy.
Zaskakujące bywają w książce przykłady użycia kamieni szlachetnych do działań prozdrowotnych.
Oto jeden z nich:
" Szmaragd - ogrzać kamien oddechem i potrzeć nim czoło oraz skronie. Następnie przez godzinę trzymać kamień w ustach" to porada jak walczyć z bólem głowy.
W książce znajdziecie porady na wiele zwykłych dolegliwości których mozna sie wyzbyć poprzez właściwe odżywianie bądź styl życia.

Uważam, że książka jest warta zapoznania się z nią a w wydawnictwie mozna ją zakupić za cenę 26,90. Cena nie jest wygórowana.
Wkrótce zaproszę Was do przeczytania recenzji kolejnej książki tego wydawnictwa.
Zapraszam do odwiedzenia wydawnictwa na FB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz