piątek, 19 lipca 2013

Gdy dziecko kopie, bije i się rzuca - " Próbowałam już wszystkiego " wyd. Esprit

Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku.
Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie drodzy rodzice w książce wyd. Esprit.


 kliknięcie w logo przenosi na stronę wydawnictwa
Książka pt. " Próbowałam już wszystkiego" którą otrzymałam od wydawnictwa, jest bardzo lekko pisanym poradnikiem. Czyta sie ją jednym tchem, treści przekazywane w sposób przystepny przez matkę, będącą także psychoterapeutką. Jesli próbowaliście juz wszystkiego w opiece nad dzieckiem i nic nie pomaga, sięgnijcie po ten poradnik a znajdziecie odpowiedzi.
Oto co wydawnictwo przekazuje nam o książce:

"  Poradnik dla rodziców dzieci w wieku od roku do pięciu lat
Jeśli nie wiesz, co zrobić, gdy:
Twoje dziecko dostaje ataku furii w hipermarkecie, ignoruje wszelkie zakazy i wdaje się w bójki
ciągle gdzieś ucieka, nie chce opuścić placu zabaw, odmawia jedzenia lub się nim bawi
ma trudności z zasypianiem lub miewa nocne koszmary
…ten poradnik został napisany właśnie dla Ciebie!

Gdy bezradnie zadajemy sobie pytanie, czy takie postawy to przejaw buntu i arogancji dziecka, Isabelle Filliozat podpowiada: a może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej?

Ta znakomita francuska psychoterapeutka dowodzi, że to, co zwykle bierzemy za marudzenie i bezpodstawną agresję, tak naprawdę wynika najczęściej z danego etapu rozwoju mózgu i psychiki dziecka. 

Dzięki wiedzy i doświadczeniu tej świetnej autorki poznasz odpowiedzi na wiele trapiących Cię pytań i rozwiązania wielu problemów. Dowiesz się m.in.:
Czemu warto zostawić dziecku zdjęcie albo chusteczkę mamy, gdy idzie do przedszkola?
Dlaczego, kiedy dziecko dostaje ataku furii, należy je mocno przytulić?
Dlaczego lepiej jest mówić dziecku: „stop” zamiast: „nie”?
Czemu dobrze jest zachęcać dziecko do używania powiedzonka „a niech to”?

Jeśli próbowałaś/łeś już wszystkiego i dalej nie wiesz, jak opanować swoje niegrzeczne, wrzeszczące wniebogłosy dziecko, sięgnij po ten wyjątkowy, przejrzysty poradnik –rozwiązania problemów wychowawczych są o wiele prostsze, niż myślisz!

Poradnik ilustrują dowcipne rysunki Anouk Dubois

Najpopularniejsza francuska książka o wychowaniu - od czasu wydania stale na szczytach list bestsellerów!"Porady zamieszczone w książce ukazują nam, jakie naprawdę są nasze dzieci i to że one nie robią nam na złość, nie histeryzują bo tak chcą tylko wszystko jest związane z ich etapem rozwoju mózgu. Muszą przez ten etap przejść a my z nimi. Ile razy brakowało Wam rodzice cierpliwości, ile razy nie wiedzieliście zrobić, jak postapić właściwie w danej sytuacji??? Poradnik rozwiewa wątpliwości, ukazuje właściwą drogę jaką należy podążać aby zrozumieć nasze dziecko. Droga przez wychowanie łatwa nie jest, odpowiedzialnośc za człowieka przeogromna. Ważne jest, żeby z tej dobrej drogi nie zboczyć.
Książka podzielona jest na rozdziały odpowiadające kolejnym etapom rozwoju dziecka a w nich  próby rozwiązania problemów na każdym z tych etapów.

Książka zawiera także bardzo wesołe ilustracje co ją ubarwia.

Więc jeśli Wasze dziecko rzuca sie na podłoge w markecie, mówi nie,budzi się w nocy, nie chce iść spać czy boi się nowych sytuacji a Wy nie wiecie jak jemu pomóc. Sięgnijcie po poradnik a dowiecie się co robić, jak dzialać.

" Cieszmy się każdą chwilą i każdym etapem życia dziecka. Czas tak szybko ucieka. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze: KOCHAĆ! A cała reszta - czy to naprawdę aż taka poważna sprawa?"
Książkę możecie zakupić TUTAJ na stronie wydawnictwa za cenę 26,90. Na pewno warto ją posiadać w swojej biblioteczce i przeczytać nie raz, nie dwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz