piątek, 19 lipca 2013

Dentofresh o smaku gumy balonowej

Płyn do płukania jamy ustnej był już przeze mnie opisywany. teraz producent stworzył płyn o smaku gumy balonowej.


Jak ważne jest dbanie o zęby już najmniejszych dzieci, wiemy o tym najlepiej. Przecież każdy rodzic wybierając z bogatego asortymentu na rynku, zmaga się z wątpliwościami- jaką szczoteczkę kupić a jaką pastę, czy kiedy rozpocząć czyszczenie ząbków.
Powyższe wybory mam już za sobą, od firmy z którą rozpoczęłam współpracę otrzymałam płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci.
Dentofresh junior, tak o nim pisze producent:

              Zawiera naturalne olejki eteryczne:


  • miętowy,
  • tymiankowy,
  • eukaliptusowy,
  • szałwiowy
i ich składniki:
  • eukaliptol,
  • tymol,
  • mentol.
Olejki eteryczne niszczą bakterie odpowiedzialne za zapalenie dziąseł i przywracają prawidłową florę bakteryjną jamy ustnej.
Eukaliptol, tymol oraz fluorek sodu zatrzymują odkładanie się płytki nazębnej.
Fluorek sodu i ksylitol chronią zęby przed próchnicą. Fluorek sodu tworzy powlekającą warstwę na powierzchniach zębów, ograniczając działanie kwasów. Ksylitol zwiększa przepływ śliny w jamie ustnej, dzięki czemu lepiej oczyszcza i chroni zęby.

Płukanka do ust DentoFresh Junior jest dedykowana dzieciom od 6. roku życia.

TESTOWANIE
Płyn ma bardzo intensywny smak eukaliptusa, wręcz dominujący, dzięki zawartości mięty ma świeży smak i ta świeżość na długo pozostaje w buzi po wypłukaniu. 
Butelka zawiera 250 ml. Ponieważ moje maleństwo jest zbyt małe wiekowo do świadomego płukania, na pewno skończyloby się to połknięciem płynu, więc mama sama przetestowała płyn a także starsza córka.
Płyn ma tak intensywny smak od ziół, ze niestety poza kolorem różowym nie ma dla mnie nic wspólnego z gumą balonową. Smak ziół jest chyba jeszcze mocniejszy niż w przypadku poprzednio opisywanego preparatu.
Zapraszam do odwiedzenia strony producenta KLIK.
Bardzo dziękuję za możliwośc przetestowania produktu, nie zależnie od smaku i tak jest warty wypróbowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz