czwartek, 31 marca 2016

Rita z Cascii. Życie Świętej od róż

Rita z Cascii - od wielu lat mam ją w swoim sercu. Poznałam życie świętej oglądając film, co miało miejsce wiele lat temu. Wydawnictwo Jedność wydało piękny album o życiu tej świętej.

Jak każda święta i Rita miała najpierw życie " zwykłe", mieszkała z rodzicami, którzy dbali o jej wykształcenie, założyła rodzinę, stała się żoną , później matką. Swa miłość rozlewała dookoła a czasy w których żyła były ciężkie społecznie i kulturowo.
Życie z mężem także do najłatwiejszych nie należało, jak to losy się toczą - Rita została wdową a synowie których kochała zostali poprzez jej ręce przekazani Bogu i z ważnych powodów wkrótce zachorowali i odeszli do domu Ojca.
Wówczas Rita oddała swoje serce już całkowicie Bogu, wstąpiła do klasztoru, została naznaczona wyjątkowym stygmatem i żyjąc w cierpieniu, miłości i wielkiej pokorze stanowiła wzór do naśladowania dla nas wszystkich do końca czasów.
Życiem swoim udowodniła, że zwyczajna - nie zwyczajna kobieta, posiadająca rodzinę i zajmująca się domem, może tak ukochać Boga, że jej życie będzie przepełnione świętością i miłością. jakże trudno, zwłaszcza w dzisiejszych czasach rozgraniczyć to co faktycznie w życiu jest ważne od tego przez co jesteśmy nakręcani i co powoduje, że pędzimy przed siebie.
Album, który z wielka przyjemnością wzięłam do ręki, wydany jest w twardej oprawie, z mnóstwem zdjęć z miejsca życia i zamieszkania Rity. opisuje w bardzo przystępny sposób życie i działalność świętej. Przyjemnie jest odwiedzić, te wszystkie miejsca i razem ze świętą jeszcze raz odkrywać jej życie.
Warto zapoznać się z tą pozycją, która wspaniale nadaje się na prezent, można poszerzyć naszą wiedzę na temat świętych.
Spróbujcie znaleźć odpowiedź - co łączy Ritę z różami i pszczołami.
Wydawnictwu bardzo dziękuję za udostępnienie albumu do recenzji.
Czytających recenzję zapraszam do zakupu pozycji TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz