sobota, 13 czerwca 2015

Czyściec wezwanie do modlitwy za zmarłych

Zastanawialiście się co się dzieje z nami po śmierci? Ilu z nas pójdzie do nieba, jak się tam dostać? Zapraszam na recenzję wyjątkowej książki.Książki Ojca Witko już nie raz się pojawiały na blogu, wiecie że są warte przeczytania. Wnoszą w nasze życie duchowe wiele nowości.
Książka którą ostatnio przeczytałam to " Czyściec wezwanie do modlitwy za zmarłych"

Dlaczego tą pozycję wybrałam do recenzji?


Ważne jest żeby jak najwięcej osób wiedziało, że należy pomóc naszym braciom , którzy żyli wśród nas i nie raz nam pomogli. Należy za nich się modlić codziennie żeby  pomóc im się oczyścić z grzechów aby mogli przejść do nieba, oni mogą się wstawiać za nami ale sami sobie pomóc już nie mogą.
Książka wydana w 2009 r. w miękkiej oprawie, wydana przez Wydawnictwo Esprit ,podzielona jest  na rozdziały. Każdy z rozdziałów zawiera bardzo ważne informacje. Znajdujemy tam wypowiedzi kościoła na temat czyśćca, zaprezentowane są objawienia prywatne dotyczące czyśćca, które przedstawiają nam tą sferę której nigdzie opisanej naukowo nie znajdziemy. Ponieważ czyśćca nie można rozważać w schemacie naukowym lecz duchowym a te potwierdzone objawienia ukazują nam prawdę abyśmy się do tej sfery mogli zbliżyć.

W książce znajdziemy wyjaśnienie kwestii gdzie znajduje się czyściec, jakie są wizje czyśćca oraz prezentację osób które miały kontakty z duszami czyśćcowymi w swoim życiu i które czyściec widziały. Były to opisane w książce - św. Katarzyna z Genui, Maria Simma oraz Stefania Horak.
Ciekawym rozdziałem jest opis cierpień oczyszczających, prezentacja kręgów oczyszczenia oraz opis pomocy dla zmarłych, ich sposoby ukazywania się.
Dla tych osób które chcą wspomóc dusze modlitwą jest przeznaczony rozdział ostatni, pod tytułem     " Modlitwy za zmarłych ", znajdziecie tam wiele modlitw za pomocą których możemy pomóc duszom się oczyszczać.

Pytanie czy warto książkę przeczytać- oczywiście, pod warunkiem, że poszukujecie odpowiedzi na pytania związane z życiem duszy po śmierci. Dla osób wierzących to nie wątpliwie uzupełnienie  posiadanej wiedzy.

Nigdy nie wiesz na pewno czy do Ciebie nie zwróci się dusza z prośbą o pomoc, warto wtedy wiedzieć jak jej pomóc.

Osoby chętne do zakupu książki zapraszam na stronę wydawnictwa- TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz