piątek, 27 lutego 2015

Cecylka Knedelek i kanapki z kanapy

Cecylka Knedelek już nie pierwszy raz nas odwiedza, także na FB pozostawia swoje wpisy. W naszym życiu pojawiła się po raz kolejny wraz z kolejną książką.


Książeczka rozpoczyna się opisem przygód gąski Walerki, trafia z nowym rokiem szkolnym do szkoły i przezywa swoją największą przygodę z kanapką, dzięki temu dzieci dowiadują się o wieloznaczeniowości słów.

Po przygodzie gąski, możemy zapoznać się z przepisami na pyszne kanapki, których znajdziemy tam wiele i możemy je wykorzystać przy przygotowywaniu posiłków. Cecylka w tej części ksiązki  ustępuje  miejsca Walerii dzięki temu, sympatyczna gąska ma możliwość wykazania się.  Książeczka przedstawia zmagania się i wysiłek Walerii w zrozumieniu pojęć podstawowych a jednak nie dla wszystkich zrozumiałych.


Z braku truskawek, nasza żabka posiliła się jajkami, twarogiem i rzodkiewką.

Tym razem książeczka rozczarowała Jasia z powodu zbyt małej ilości opowiadań, przeczytaliśmy przepisy a za nimi już nie było opowiadań. Mam nadzieję, że rozstaliśmy się z Cecylką na krótko.

Osoby zainteresowane, mogą zajrzeć do książeczki TUTAJ, do zakupu książeczki zapraszam na stronę Wydawnictwa Jedność, książka jest w promocji i można ją zakupić za nie całe 20 zł. Cecylkę jak wiecie warto mieć w swojej bibliotece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz