wtorek, 9 grudnia 2014

HEKTOR

Które dziecko nie lubi zwierzątek, chyba nie ma takiego. Każdy maluch uwrażliwiony na krzywdę, chce ratować bezdomne kociaki, wypadające z gniazd pisklęta. Wydawnictwo M - którego strona jest w budowie, wydało książeczkę dla naszych maluchów, która jest ciekawa i która je zainteresuje.


Niestety nie wiem nic o pisarzu tej wspaniałej książeczki ale opowiem o jej bohaterze.
Hipopotam żyje w błotku, jest brązowy, duży, nieporadny i powolny. Może jest tak w rzeczywistości, autor książki Steve Barnes, ukazuje nam, że hipopotam może łamać trendy, wcale nie musi być powolny, ociężały i brązowy.Hektor- główny bohater- hipopotam jest pasiasty jak zebra. Czy dobrze czuje się w swojej rodzinie, no nie koniecznie z racji swojej odmienności, którą już widać przy pierwszym spojrzeniu. Czarno białe pasy przypominają zebrę. Cóż, nasz bohater, czuje się się źle w swojej rodzinie, odchodzi i spotyka...zebry. Nawiązuje nowe przyjaźnie, w końcu jest szczęśliwy ale czy do końca?

Radzę poczytać tą książeczkę z dziećmi, bo warto spędzać czas razem? Dlatego także ale i dlatego, że nieoczekiwanie w książeczce zaczynają się dziać zaskakujące sytuacje i nasz hipcio zostaje bohaterem co zmienia jego pozycję w stadzie. Spytacie, w którym stadzie? A to już sami doczytajcie.Książeczka jest lekką lekturą, z przyjemnością czyta się ją w ciągu dnia ale także przed snem naszych maluchów.

Na stronie klubu wydawnictwa, znajdziecie książeczkę w cenie 29,90 zł w promocji do książeczki dołączona jest Bajka o kocie psotniku. Książeczkę można zakupić TUTAJ

Okres bożonarodzeniowy sprzyja zamawianiu u Mikołaja prezentów a ta książeczka z pewnością chciałaby się znaleźć w worku św. Mikołaja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz