środa, 29 stycznia 2014

Co wspólnego ma patriota ze słoniem Elmerem


Grupa Publicat to zrzeszenie wielu wydawnictw w jednym miejscu. Zajmuje się publikowaniem, wielu wspaniałych pozycji, także dla dzieci.


Wydawnictwo Papilon wydało dla dzieci serię wspaniałych przygód słonia Elmera. Przygody słonika są wspaniałe i dają dzieciom wiele radości, dzieci uczą się wraz z nim tolerancji, otwartości, budują poczucie własnej wartości. 


Jaś otrzymał od wydawnictwa Kolorowankę ze słoniem Elmerem i nie jest to zwykła kolorowanka.


Dziecko musi pomyśleć, zastanowić się ponieważ ma do wykonania zadania lub udziela odpowiedzi na pytania.Tak stymulowane dziecko rozwija się i uczy się spostrzegawczości, musi tez pokolorować obrazki a stron jest wiele.

Jeśli chcecie zapoznać się z kolekcją słonia Elmera, zapraszam na stronę TUTAJ          Centrum Edukacji Dziecięcej to kolejne wydawnictwo należące do grupy, od wielu lat zajmują się wydawaniem książek dla dzieci do lat 9.
Kolorowe paski z boku strony internetowej wydawnictwa, wskazują dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są książki. Podziału dokonano na trzy grupy wiekowe, do 3 lat, do 6 lat i do 9 lat.
Pozycji znajdziecie 480 więc jest w czy wybierać. Przedstawiam Wam dziś czytelnicy wspaniałą pozycję, mianowicie "Poradnik małego PATRIOTY".

Książeczkę napisał Marcin Przewoźniak, który już wcześniej napisał " Poradnik małego skauta" z serii Dzielni - samodzielni. Książeczka jest przeznaczona dla dzieci od lat 6.
Przedstawiam informacje na temat książki jakie przekazuje nam wydawnictwo.
" Kolejna książka Marcina Przewoźniaka, autora m.in. bestsellerowego "Poradnika małego skauta" z serii "Dzielni-samodzielni"

Bycie Polakiem Małym lub Polką Małą jest fajne i bardzo ważne. Fajne, bo należysz do wspaniałego narodu. Ważne, bo masz piękną ojczyznę o burzliwej historii, bogatych tradycjach, a przy wielu jej bohaterach wysiada nawet James Bond. Żyjesz w ciekawym państwie, którego odkrywanie może być fantastyczną przygodą. I właśnie dlatego warto byc patriotą. Taka osoba wie, z czego jest dumna, i rozumie, dlaczego kocha swoją ojczyznę. 
Ale czy dziecko może być patriotą? No pewnie! Przekonaj się o tym razem z nami.

Ważna książka:
- dla dzieci - bez nadęcia i patosu pokazuje, co oznacza być Polakiem
- dla rodziców i nauczycieli - pomoże w rozmowie o patriotyzmie, o tym, że wszyscy mamy wpływ na naszą rzeczywistość
Mądry patriotyzm w nowoczesnym świecie."
W książce znajdują się najważniejsze informacje, dotyczące Polski i bycia polakiem.
Wiedza w sposób przystępny dla tego wieku jest przekazana i ubarwiona licznymi, wspaniałymi ilustracjami. Ukłony dla grafika p. Janusza Baszczaka. 
Książka podzielona jest na wiele rozdziałów, ale jakże zajmujących. Pokażę Wam jak nazywają się niektóre z rozdziałów.
- Polska moja ojczyzna - jako wprowadzenie do książeczki, dowiadujemy się gdzie jest Polska, co to znaczy, że jestem Polakiem, poznajemy Zosie, Tadeusza oraz Bocka Klekockiego, będą nas oprowadzali po książeczce.
- czy piękna jest Polska cała - dowiadujemy się jakie piękne miejsca w kraju mamy,
- Skąd się wziął język polski,
- A Polska to kraj czy państwo
- Najfajniejsi władcy Polski
- Drzewo genealogiczne polskich władców
- 300 lat wojen
- ten dziwny PRL
- czego patriocie nie wypada
- jak zostać bohaterem narodowym
- co to takiego ta konstytucja

Ta książka to 128 stron w pełni przekazujących wiedzę maluchom o Polsce, pisana w formie mówienia do dziecka, np. " Pamiętasz, jak w pierwszych rozdziałach szukaliśmy polski na mapie i w najbliższym otoczeniu?"........lub "zapewne wiesz, że niektóre dni w kalendarzu mają wyjątkowy charakter" " Co Ty wiesz o fladze, polaku mały?"

jaś mimo, że skończył 3,5 roku to z dużym zainteresowaniem słucha, gdy czytam o granicach Polski, jej mieszkańcach. Oczywiście nie robię tego długo żeby go nie znudzić, ale zdziwiona jestem, że książka trafia do malucha także w tym wieku.
Więc jeśli chcecie zapoznać dzieci z wiedzą o Polsce w pigułce to zapraszam do zakupu jej TUTAJ. za cenę 19,90.
Dobranocki - posłuchajki recenzowałam TUTAJ.
Zapraszam na stronę FB grupy Publicat i dziękuję za takie wspaniałe pozycje, cieszę się, że mogłam Wam znów tak cenną lekturę zaprezentować.

6 komentarzy:

 1. Super, moja córcia lubi takie książeczki, zwłaszcza jak coś można pokolorować i jakieś zadania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja pamiętam, że tez takie lubiłam. Był klub jak Empik gdzie chodziłam na zajęcia z rytmiki i w kiosku na parterze, zawsze kupowała mi książeczki, takie z łączeniem kropek, kolejnych cyfr i obrazek wychodził, lub do kolorowania. Teraz jest też tego dużo na rynku i w internecie. Jaś od razu całą ksiązeczkę przerobił, tylko obrazki zostały do pokolorowania.

   Usuń
 2. Bardzo pożyteczna książeczka ;))) na pewno zainteresowałaby moje dziewczynki

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie pisana, od razu trafia do malucha, pisana językiem prostym a zawierająca dużo ciekawostek,

  OdpowiedzUsuń