niedziela, 24 listopada 2013

Akademia umysłu - ZIMA


Zima co prawda do nas nie przyszła, ale my możemy przynieść zimę dzieciom. Właśnie tak, w prezencie, ponieważ Akademia Umysłu i na tą porę roku przygotowała ćwiczenia rozwijające. Wcześniejszą część pt. Jesień, możecie poznać we wcześniejszym wpisie TUTAJ.


Strona główna wygląda tak jak widzicie to wyżej, w tle słychać trzeszczące na śniegu kroki, słychać Mikołaja który najpierw woła ho ho ho a potem dźwięczą dzwonki sań. Do tego głosy ptaków spotykanych o tej porze, wszystko nadaje uroku śnieżnej, mroźnej zimy, do której już chyba trochę tęsknimy.

Mimo, że ćwiczenia są przygotowane dla dzieci w wieku 5-9 lat to Jaś nie źle sobie z nimi radzi.

Jeśli chcecie zobaczyć, zapraszam na FILM

Zadania są bardzo zróżnicowane, a przez to nie są monotonne. Zobaczmy następne zdjęcia, gdzie grafika jest dopracowana.

Na zdjęciu widoczna jest gra MEMO, po przejściu 1 poziomu przechodzi się na kolejny. Trudność w zapamiętywaniu ma każdy, ale właściwie ćwiczona pamięć działa cuda.Spostrzegawczość, kolejna ważna cecha rozwoju człowieka, ćwiczenie które widzicie powyżej ćwiczy ją nie wątpliwie a także kolejny raz ćwiczona jest pamięć. Dziecko musi zapamiętać ile razy jaką farmą musi pomalować domy. Oczywiście każde dobrze wykonane działanie jest nagradzane gromkimi brawami, gdy się nie uda, dziecko usłyszy, " nie martw się, spróbuj jeszcze raz".

Kolejne z wybranych ćwiczeń to zapamiętywanie, gdzie znajdowało się w poszczególnych prezentach a także dopasowanie śladów do zwierząt. Gdy dziecko wskaże zwierzę usłyszy jaki dźwięk ono wydaje.


Ćwiczenia wspomagające pamięć są przerywane wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, tak jak w poprzednio opisywanej części.
Ilość ćwiczeń nie do przerobienia na raz. Ja wydzielam dziecku czas pracy czy zabawy przy komputerze, przeważnie siadamy wspólnie 1x w tygodniu na 30-40 minut.

Tą część ćwiczeń mogę jak najbardziej polecić, wspaniale możemy spędzić czas gdy na dworze, jest zamieć, śnieżyca i hula wiatr.
Zainteresowane osoby zakupem zapraszam TUTAJ oraz na FB stronę Akademii. Może uda się wam wygrać zestaw ćwiczeń.

Akademia umysłu część JESIEŃ i ZIMA nadają się jak najbardziej na prezent mikołajkowy, więcej informacji dla rodziców znajdziecie Państwo TUTAJ


Bardzo dziękuję za możliwość przetestowania.

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. warto mieć te gry, dzieci sie wspaniale rozwijają

   Usuń
 2. ja mam którąś część. Chyba ją w końcu odpalę w takim razie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anetka koniecznie, to swietne zajęcie na dlugie popołudnie :)

  OdpowiedzUsuń