piątek, 19 lipca 2013

"Wielkie przygody małej kropelki wody" Bardzo pouczająca historia wydawnictwo GWP

Pamiętam jak kilka lat temu, można było obejrzeć w tv bajkę o przygodach małej kropelki, córka oglądała ja z zapartym tchem.


Dzięki Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu które przekazało mi egzemplarz do recenzowania, miałam okazję zapoznać się z bardzo ciekawą książką pt. "Wielkie przygody małej kropelki wody" Bardzo pouczająca historia. Autorem książeczki jest Elżbieta Zubrzycka, ilustracje wykonała Anna Błaszczyk.
Co o książce pisze wydawca, przeczytajcie:
Popularnonaukowa dla siedmiolatka. 
Małe dziecko jest odkrywcą. Z wielką ciekawością poznaje tajniki prawdziwego życia. A czy jest coś ważniejszego niż woda? Czytając książkę, dziecko śledzi losy kropelki, która przeżywa moc mrożących krew w żyłach przygód, kiedy zamarza, i wzruszających uniesień, kiedy paruje. Mały czytelnik miedzy wierszami dowiaduje się o różnych stanach skupienia, poznaje rolę wody w przyrodzie, jej wędrówkę z ziemi do atmosfery i z powrotem. Ślicznie zilustrowana książka ma pomóc rodzicom w przygotowaniu dziecka do szkoły. Rozwija zainteresowania i tłumaczy świat. 
  Pozwól dziecku odkrywać tajemnice świata; 
Wspieraj jego rozwój i pasję twórczą; 
Przygotuj swoją pociechę na fascynującą przygodę z nauką. 
A wszystko to ukryte w pogodnej opowieści o przygodach małej kropelki wody.
Więcej o książce przeczytacie tutaj na tej stronie również można ja zakupić, w promocyjnej cenie 25,40.
Co ja sądzę o książce.
Książeczka w twardej oprawie, 80 stron, z barwnymi opisami i ilustracjami z  życia kropelki. Autorka ukazuje nam co dzieje się z kroplą wody od jej pobytu w chmurze, po opadaniu na ziemię i kolejnych fazach przedostawania się do wód gruntowych. W pewnym momencie kropelka wody dzieli się na KRO, PEL i KA, troje rodzeństwa przeżywa razem i osobno przygody. W jaskini poznają stalaktyty i stalagmity, spływają źródełkiem do rzeki, dowiadujemy się dlaczego woda jest najważniejsza.
Jak widać na zdjęciu ilustracje są barwne i w piękny graficzny sposób przedstawione jest jej życie i zamiana w poszczególne stany skupienia. Na obrazkach widzimy spadającą z chmury, gdy spotka się z kwiatem dzieci poznają kolejne nazwy i czym są- sole mineralne, rosa czy dwutlenek węgla. Ponieważ historia jest opisana w formie przygody dlatego wszelkie nowe terminy są bardzo łatwo przyswajalne nawet dla małych dzieci. na zdjęciu widzimy także garnek z gotująca się wodą i opis szczegółowy co się dzieje z wodą, a w zamrażalniku kropelka spotyka się z lodem, procesem zamarzania oraz wódką. Tak nie pomyliłam się wódką, dowiadujemy się, że alkohol nie zamarza. Dalej kropelki się ratują, w rzece przepływają przez zaporę, poznajemy śluzy, wodospady i docieramy razem z bohaterem do morza a dalej.... doczytajcie sami i koniecznie z dziećmi. WG. wydawnictwa książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 7 lat, popularnonaukowa ale ja już mojego dwulatka nią zainteresowałam i pewna część książeczki mamy wspólnie przeczytaną.
Zachęcam do kupna książeczki, ponieważ warto ją mieć w swoich zbiorach zwłaszcza kiedy maluch zadaje dużo pytań a my możemy razem z nim przebyć tą ważną drogę do późniejszej nauki fizyki i chemii oraz biologii.
Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za przekazanie książeczki do zrecenzowania.
Kto spotkał już tą książeczkę zapraszam do podzielenia sie uwagami w komentarzach. Zapraszam również na FB oj dzieje sie tam ostatnio dużo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz