piątek, 19 lipca 2013

Dentofresh junior

Jak ważne jest dbanie o zęby już najmniejszych dzieci, wiemy o tym najlepiej. Przecież każdy rodzic wybierając z bogatego asortymentu na rynku, zmaga się z wątpliwościami- jaką szczoteczkę kupić a jaką pastę, czy kiedy rozpocząć czyszczenie ząbków.
Powyższe wybory mam już za sobą, od firmy z którą rozpoczęłam współpracę otrzymałam płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci.
Dentofresh junior, tak o nim pisze producent:

              Zawiera naturalne olejki eteryczne:

  • miętowy,
  • tymiankowy,
  • eukaliptusowy,
  • szałwiowy
i ich składniki:
  • eukaliptol,
  • tymol,
  • mentol.
Olejki eteryczne niszczą bakterie odpowiedzialne za zapalenie dziąseł i przywracają prawidłową florę bakteryjną jamy ustnej.
Eukaliptol, tymol oraz fluorek sodu zatrzymują odkładanie się płytki nazębnej.
Fluorek sodu i ksylitol chronią zęby przed próchnicą. Fluorek sodu tworzy powlekającą warstwę na powierzchniach zębów, ograniczając działanie kwasów. Ksylitol zwiększa przepływ śliny w jamie ustnej, dzięki czemu lepiej oczyszcza i chroni zęby.

Płukanka do ust DentoFresh Junior jest dedykowana dzieciom od 6. roku życia.

Na tej stronie znajdziecie rownież gry i zabawy Dentusia dla Waszych dzieci.
Butelka zawiera 250 ml. Ponieważ moje maleństwo jest zbyt małe wiekowo do świadomego płukania, na pewno skończyloby się to połknięciem płynu, więc mama sama przetestowala płyn a także starsza córka.
Płyn ma bardzo intensywny smak eukaliptusa, wręcz dominujący, dzięki zawartości mięty ma świeży smak i ta świeżość na długo pozostaje w buzi po wypłukaniu. Kolor zielony akurat nie ma znaczenia ale uwidoczniłam go na zdjęciu.

Plyn ma za zadanie hamować krwawienia z dziąseł, hamować odkładanie płytki nazębnej, usunąć bakterie i odświeżyć oddech.
Co dzieje się po wypłukaniu? Pomijając fakt, że czuje się świeżość ziół to na zębach pozostaje warstwa która powoduje, że są śliskie. Po pewnym czasie to ustepuje. Dziąsła nie krwawią, są jakby mocniejsze a działanie na płytkę nazębną sprawdzę przy dłuższym stosowaniu.
Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, jestem przekonana o leczniczym i profilaktycznym działaniu testowanego preparatu i z całą pewnością, mogę go polecić rodzicom. Jako skuteczny i warty wypróbowania preparat. Preparat otrzymał Laur konsumenta jako odkrycie 2012r.
Kto juz wypróbował proszę o komentarz, i zapraszam na stronę producenta na FB.
Dziękuję bardzo producentowi za możliwośc przetestowania tak wartościowego preparatu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz