piątek, 19 lipca 2013

Rogowo czyli miejsce gdzie dzieci z dinozaurami żyją za pan brat.

Majówka, brzydka pogoda, pochmurno i deszczowo. Słyszę hasło " gdzie jedziemy, poszukaj czegoś". Wiecie, że nie wypoczywam biernie tylko aktywnie, hasło czyni działanie. Minęła chwila a moja odpowiedź brzmi Rogowo - Park Dinozaurów.
Mała miejscowość znajdująca sie w okolicach Mogilna w kuj. - pom..
Ogromny parking i hotel witają nas wraz z mamutem, wiemy, że jestesmy na miejscu.
Mamut jest bardzo okazały, mijając parking zmierzamy do kasy i za malucha do 4 r.ż. nie płacimy nic. Od pozostalych członków rodziny zapłacimy po 10 zł i 5 zł za parking.
Całość parku mieści sie na zadrzewionym terenie, z pieknie wytyczonymi alejkami a przy alejkach umieszczone sa naturalnej wielkości figury zwierząt.

Niektóre dinusie wywolywały skrajne emocje u jasia i uciekał z miejsca pobytu z krzykiem ale to zdarzyło się tylko raz, dinusie są przyjazne i nie gryzą jak widać:)
Mostki nad strumykami są urocze, tablice informacyjne przekazują co jadało zwierzę, jak się przemieszczało i kiedy żyło.
Po obejrzeniu dinusiów imponujących rozmiarów, nie opuszczamy miejsca korzystając z rozrywek jakie nam park oferuje. Więc mama Kasia powędrowala z Jasiem pojeździć quadem. Co na to maluch? Wołała ja nie, ja nie a gdy usiadlam i mąż go posadził z przodu od razu zainteresowaly go przyciski. Za cenę 10 zł mamy 4 przejazdy, maluch zaopatrzony w kask z mina nie zbyt szczęśliwą objeździł ze mną tor.
Później korzystaliśmy z placów zabaw, olbrzymich zjeżdżalni, koników, huśtawek, torów przeszkód, równoważni. Zabawom nie było końca, koparka którą widać na zdjęciu uruchamiana przez wrzucenie 2 zł działa chyba przez 10 minut. Dzieci za pomocą dźwigni podnoszą łopatę, nabierając kulki a później je wypuszczają, uczą się koordynacji ręki i dźwigni nie zależnie od płci.

Można zakupić pamiątki a przed wejściem do sklepu z pamiątkami zaopatrzyć się w piłeczki z automatów. jaś jechał jeszcze kolejką elektryczną z wagonikami. Dostępny jest także basen z lódeczkami dla dzieci które sa napędzane rękami dzieci i dmuchańce - zjeżdżalnie.
Znajdziecie tez punkt gastronomiczny, gdzie z obserwacji wiem, że jedzenie najlepsze nie jest ale ciepłe i pozwala zregenerować siły.
Mając porównanie pomiędzy parkiem w Solcu Kujawskim i Rogowie ten drugi zdecydowanie polecam. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz