piątek, 19 lipca 2013

Przytulanki

Przytulanki towarzyszą wszystkim od najmłodszych lat, były dostępne również w czasach kryzysu szyte przez mamy i babcie. Czym różnią się od dzisiejszych? Zobaczmy. Moja córka miała przytulanki jak każda dziewczynka, spała z nimi oczywiście do czasu dawno już z nich wyrosła. Synek chociaż jeszcze mały, od urodzenia uważał że najlepszą przytulanką jest mama. Zdarzało mu się zasypiać np. z kaloszkiem, kluczami do majsterkowania zabawkowymi itp. ale przytulanki nie przypadły mu do gustu.

Dziś spotykamy przepiękne przytulanki. Producenci prześcigają się w rodzajach materiałów, wzornictwie, interaktywności, pomysłów co nie miara. Oto niektóre z nich:

1. przytulanki z bijącym sercem, nie są tanie, piękne we wzornictwie i mają "serduszko" słyszalność bicia serca ma przypominać życie płodowe i gdy maleństwo słyszało bicie serca mamusi,
2. uspokajający konik morski którego posiada mój synek i inne dzieci z rodziny, tańszy niż poprzednio omawiana, kolory niebieski i różowy. Ma brzuszek który po nacisnięciu włącza się stonowane światło i słychać melodie a wśród nich m.in Panie Janie i inne włącznie z muzyką poważną przerywane odgłosami bąbelków. Po 5 minutach dźwięki wygasają by dziecko mogło odpoczywać w spokoju, światło również gaśnie. Istnieje regulacja głośności i możliwość wyłączenia dźwięków.
3. od niedawna na FB istnieje strona misia Łatka, miś ten szyty przez Mamę Łatkową na zamówienie. Uszyty z filcu o pięknych kolorach, z imionami właścicieli a w ostatnim czasie pojawił się też miś kibic w barwach narodowych. Zdobył już serca mam i wielu dzieci.
4. Gu-mlu wszelakie to w różnych wzorach, piękne pocieszki. Na telefon, do przytulania np. jako sówka, również znalazły kochających właścicieli i nowe domy. Cena w przypadku Misia Łatka i pocieszek bardzo przystępna.
5. poza tym wszelkie maskotki, misie, pluszowe pieski, kotki itp. 
Jaki jest minus posiadania przytulaków, taki że alergicy uczuleni na roztocza mogą to przypłacić reakcja alergiczną. Cóż można na to poradzić kiedy dziecko chce mieć przytulankę, zwykłe pluszaki wypierzmy  w programie prania ręcznego lub włóżmy na 20 minut do zamrażalnika. Uwaga!!! samo wietrzenie nie rozwiąże sprawy bo roztocza nadal tam będą w zamrażalniku zostaną zamrożone.Mam nadzieję że te informacje pomogą rodzicom w wyborze właściwych przyjaciół dla maluszków:)) Dobranoc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz