piątek, 19 lipca 2013

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Dzięki wydawnictwu Edgard otrzymałam egzemplarz książki " Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?" Zapraszam do przeczytania recenzji.


O kreatywności i jej udziale w rozwoju malucha można przeczytać i usłyszeć wiele w dzisiejszych czasach, poczytajcie co mają do powiedzenia na ten temat psycholodzy którzy posiadają własne dzieci. Oto informacje przedstawione przez wydawnictwo:
"Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% – właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik.
Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie.
Wskazówki i porady opracowane przez autorów – psychologów i rodziców – pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- podpowiada, jak wybrać najlepszą, a nie najmodniejszą, metodę wychowawczą dla twojego dziecka
- objaśnia, jak w interesujący sposób przekazywać wiedzę dzieciom
- uczy, jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny 
- doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować edukacyjne zabawy w domu
- przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem
Przekonaj się, jak wiele satysfakcji daje praca nad rozwojem własnego dziecka. Wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent, jaki możesz mu ofiarować!

O autorach:
Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.

ISBN: 978-83-7788-021-0
cena: 29,90 zł
ilość stron: 224
Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl
Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.''

Przeczytałam książkę z dużym zainteresowaniem w ciągu jednego wieczoru, zainteresowała mnie ponieważ sama mam 2-letniego malucha. Zawsze stawiałam na rozwój dziecka a każda nauka była powiązana bezpośrednio z zabawą. Książka zainteresowała mnie tym bardziej, że jak przeczytaliście autorzy psycholodzy sami posiadają dzieci. Interesowało mnie co mają do powiedzenia na temat tak modny w kręgach rodziców.
Dowiedziałam się, że dzieci półroczne mogą nauczyć się czytać, cóż już tego nie sprawdzę ale rodzice możecie spróbować i powiadomić nas jak przebiegła nauka. Zajmującą lekturą jest także sposób praktyczny nauki czytania, języków obcych i matematyki, bardzo dokładnie opisany, włącznie z wymiarami czcionki i kart do nauki. Książka pisana bardzo przystępnie, prostym językiem tak jak komunikuje się rodzic z rodzicem. Z pewnością skierowana do rodziców, dowiedziałam się także jak organizować czas wolny dziecku, ile czasu i od kiedy może oglądać bajki w tv. Podział zabaw ze względu na wiek dzieci jest bardzo czytelny z opisem zabaw ćwiczących koncentrację i wspomagających pamięć.
Czego mi brakowało w książce to większej ilości propozycji zabaw, kreatywnych pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi.

Książkę polecam wszystkim rodzicom jako bardzo mądry i korzystny poradnik do wykorzystania w pracy i zabawach z naszymi dziećmi.
Dziękuję bardzo wydawnictwu Edgard za przekazany egzemplarz książki.

Kto już czytał książkę lub ma uwagi proszę o komentarze oraz do odwiedzenia nas na FB https://www.facebook.com/pages/zabawkarkabloxpl/404575429584566

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz