niedziela, 4 stycznia 2015

Kościół naszym domem- o. Błażej Sekuła

" Kościół naszym domem" książka Ojca Błażeja Sekuła OFM z Zakonu Franciszkanów w Toruniu. Kolejna jej edycja, która w swojej pierwotnej wersji była niespodzianką dla Ojca od ludzi, którzy na przestrzeni lat mieli i mają z nim kontakt.

Spytacie, kim jest autor książki?- już wyjaśniam.
Ojciec Błażej to franciszkanin, misjonarz, opiekun Odnowy w Duchu Świętym w Toruniu. Przez lata od momentu rozpoczęcia swojej Bożej posługi otrzymywał dar kontaktu z ludźmi. Gdy tylko Ojca spotkałam, wiedziałam, że jest to człowiek wyjątkowy. W obecności Ojca każdy się czuje jakby się z nim znał od lat, nie ma barier w tych kontaktach bo czuje się jego dobroć i miłość do bliźniego od pierwszej chwili. Dziś jestem córką duchową Ojca a poznałam tego wspaniałego człowieka dzięki własnej córce.
Słyszałam też opinie ludzi, że Ojciec zostanie z pewnością świętym tak wielką wiarę i pokorę posiada.W książce znajdziecie:
- modlitwy- takie jak Litania do świętych i błogosławionych, Litania pokory i inne,- powiedzenia- m.in
" Ta wysoka wieża woła
Chodźcie dzieci do kościoła
Do kościoła chodzić trzeba
Aby dostać się do nieba"
- wspomnienia- z dzieciństwa, spotkań ludzi z Ojcem Błażejem jaki i Ojca ze znanymi osobami, opisane pielgrzymki do miejsc świętych,
- ulubione teksty z Pisma świętego
- zawarte są bardzo mądre i życiowe kazania, trafiające do każdegoWspomnienia ludzi ukazują nam jak na przestrzeni czasu pod boską opieką działał i działa Ojciec Błażej, jaki był za czasów młodości oraz co uczyniła dla ludzi w różnych częściach Polski. Wszędzie gdzie Ojciec się pojawia, uczy pokory, miłości, cierpliwości. Pojawia się wśród rodzin wówczas gdy się go najmniej spodziewamy, nie dziwią mnie telefony od Ojca w trudnych dla mnie chwilach tak jak osoby , które opisują w książce spotkania z Ojcem. Zawsze wie kiedy źle się u nas dzieje i potrzebujemy duchowej pomocy. Wszędzie Ojciec zrzesza ludzi, prowadzi dusze bliżej Boga niezależnie od tego, co do tej pory robiły w naszej ludzkiej postaci.
Ruchy działające a zakładane przez Ojca trwają do dziś, powiększając swoje grono.
W książce są momenty wywołujące uśmiech na twarzy, gdy czytamy m. in. powiedzenia Ojca, tak jak zawsze lgnęły do Ojca dzieci tak teraz lgną również dorośli. wszyscy bowiem potrzebujemy bezinteresownej miłości, zrozumienia i prostoty, tego Ojciec nikomu nie odmawia.
Z naszej strony możemy podziękować za to że jest z nami, że dzieli się z nami świętością, miłością i naukami które prowadzą nas do Boga a w zamian możemy dać naszą miłość i modlitwę, której także Ojciec potrzebuje.

Ojciec organizuje również rekolekcje, które można śledzić na stronie Franciszkanów -> TUTAJ

Jeśli będziecie mieli okazję zakupić książkę wydaną przez DRUK-TOR S.C. nie wahajcie się, bo warto ją przeczytać.

2 komentarze:

 1. Panu Bogu niech będzie chwała za o. Błażeja, za jego miłość do wszystkich, a najbardziej do tych pogubionych, tak kiedyś też mnie znalazł.to On pomógł mi porzucić jarzmo starego człowieka i pokazał mi jak wzrastać w szkole pana Jezusa. Jestem wciąż w pierwszej klasie (dobrze, że zerówkę mam za sobą)mieszkam w Zielonej Górze, ale duchowo łączę się z Ojcem w Toruniu. Pamiętam w codziennej modlitwie i staram się przejść choć do drugiej klasy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   Dziękuję za wiadomość. Ostatnio o. Błażej zadzwonił do mnie, że wydana została kolejna książka o o. Błażeju. Wkrótce zamieszczę recenzję :D pozdrawiam serdecznie,

   Usuń