czwartek, 9 stycznia 2014

Klocki zębate koła- nieudany zakup

Opisywałam TUTAJ klocki Quercetti, włoskiego producenta. Poszukując prezentu na gwiazdkę dla dziecka, znalazłam klocki zbudowane wg tego samego pomysłu co włoskie.
Poczytajcie dlaczego zakup uważam za nie udany.

Ładne, kolorowe klocki które można budować także pionowo w postaci wież, na których umocowuje się koła zębate tak aby tworzyły jeden spójny mechanizm. Po połączeniu wszystkich elementów przełączamy pstryczek i cały układ się kręci. Klocki te w przeciwieństwie do Quercetti posiadają huśtawki na których umieszczamy zawarte w zestawie misie i małpki, na koła naklejamy przygotowane naklejki z postaciami z Disney'a.
Całość wygląda ładnie i zabawa jest super, chociaż i rodzic nie raz ma problem z dopasowaniem kół w odpowiedniej odległości aby właściwie się zazębiały. Wspaniała zabawka do czasu gdy koło umieszczamy jednak nie w tym miejscu i chcemy je przenieść, koła są wytrzymałe i plastik dosyć mocny. natomiast podstawki zielone za pomocą łączy się koła z podstawą są strasznie słabe. W Klockach tworzących podstawę odłamują się i zostają bolce, gdy odłączamy koło od bolca odłamuje się on często i nie nadaje się do ponownego użycia. klocków tych nie można łączyć z Quercetti.
Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć klocki po lewej stronie producenta Kubuś Puchatek zakupione TUTAJ  z mechanizmem uruchamiającym zestaw, po prawej stronie widoczne włoskie klocki, od razu widać różnicę na korzyść Quercetti.
Poniższe zdjęcie ukazuje nam elementy łączeniowe podstawę z kołami o których wyżej pisałam, łamią się, odrywają.
Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda całość zbudowana i uruchomiona, zapraszam na FILM



Podsumowanie - uważam, że warto wydać więcej i kupić Quercetti niż wydać mniej, dać się zwieść mechanizmowi i ładnym naklejkom. Jakość tych klocków nie zachwyca przy bliższym poznaniu, dlatego odradzam ich zakup.



4 komentarze:

 1. Fatalne wykonanie i nadające się dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja, dawno nie spotkałam tak fatalnie wykonanych klocków, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy tyle mówi się o bezpieczeństwie dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. katastrofa,dziś moje córka dostała takie coś w przedszkolu,fakt ,ze jestem w radzie rodziców,i to kupiliśmy,ale totalna porażka,tylko nerwy przy tym

  OdpowiedzUsuń
 4. Racja, to że wyglądają na ładne i kolorowe, nie znaczy że są bezpieczne. Pomysł na piątke ale wykonanie i jakość materiałów beznadziejna.

  OdpowiedzUsuń