poniedziałek, 18 listopada 2013

Baśnie na dobry nastrój - doskonałe na prezent

Zbliżają się święta, szukamy pomysłów jak ucieszyć naszych najbliższych, takim pomysłem może być zakup książki.

Wydawnictwo Jedność zaprezentowało na swych stronach, piękną wprowadzającą w dobry nastrój książkę dla naszych dzieci pt. " Baśnie na dobry nastrój. Opowieści uwrażliwiające na dobro i piękno."

Autorka książki Carmen Valentinotti, włoszka żyjąca w Trydencie. Urodziła się i wychowywała w pięknej, malowniczej okolicy. Jako osoba dorosła spotkała się z różnymi zawodami, wykonując je dopóki nie trafiła do pracy w szkole Rudolfa Steinera w Trydencie. Praca ta oraz fakt bycia mamą sprawiły, ze zaczęła pisać wiersze, historie i opowiadania, którymi mimo, że jej własne dzieci dorosły, dzieli się z innymi dziećmi.


" Na stronicach tej księgi znajdziecie wiele uśpionych baśni.
Odpoczywają one spokojnie, strzeżone przez przepiękne barwne ilustracje,
lecz gdy tylko zaczniecie je czytać, przebudzą się i rozpoczną swoją opowieść...."

                                

Książka jest przepięknie ilustrowana, strony  nie są zwykłe białe a kremowe, pisana dla dzieci ma swój nieodparty urok. Najbardziej podobają mi się opisy pomocy wzajemnej bohaterów baśni. bohaterami często są ludzie, dzieci a także zwierzęta posiadające zdolności ludzkie. Rozumiejące i mówiące ludzkim językiem. Każda historia dobrze się kończy, ukazywane jest piękno. Dowiadujemy się co wynika ze spotkania chłopca ze staruszką ( możecie fragmentu posłuchać TUTAJ ), czy jak można za pomocą przyjaciół pokonać strach.( TUTAJ )

Mój synek słucha tych opowieści przed snem z wielkim zainteresowaniem. Uważam, że książka jest wspaniałą lekturą już dla dzieci od 3 r. ż.

Wspaniałe jest to, że przed zakupem książki, na stronie wydawnictwa, można ją obejrzeć strona po stronie, zapraszam  do obejrzenia TUTAJ.

Kto jest zainteresowany ta pozycja wydawniczą, zapraszam do zakupu TUTAJ
Bardzo dziękuję wydawnictwu za możliwość zapoznania się z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz